וירוס הפפילומה HPV הוכח כגורם העיקרי לסרטן צוואר הרחם! למניעה-בצעי HPV-test
2222
rtl,page-template-default,page,page-id-2222,qode-quick-links-1.0,woocommerce-no-js,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,columns-3,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-17.0,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.5.5,vc_responsive

וירוס הפפילומה – גורם מס’ 1 לסרטן צוואר הרחם

וירוס הפפילומה האנושי (HPV) הוא הגורם העיקרי לסרטן צוואר הרחם

מחקרים הראו כי מעל 97% מהלוקות בסרטן צוואר הרחם, נדבקו קודם לכן בווירוס פפילומה אלים. משום כך גילוי מוקדם של הווירוס יכול למנוע התפתחות של סרטן צוואר הרחם.

 

מה זה וירוס פפילומה HPV ?
וירוס הפפילומה האנושי = Human Papiloma Virus או בקיצור HPV, הנו ווירוס מדבק נפוץ ביותר המועבר במגע מיני.

יש זנים רבים של וירוס הפפילומה, שיכולים להדביק את אזור אברי המין כמו גם את הפה והגרון. רובם לא מזיקים ונעלמים לפני שהם גורמים לבעיות בריאותיות, אבל אלו שלא נעלמים, עלולים לגרום ליבלות או לסרטן צוואר הרחם.

 

לוירוס פפילומה אלים אין סמפטומים גלויים, אז איך אדע אם אני בסיכון?
לרוע המזל, לרוב האנשים שנדבקו בווירוס פפילומה אלים, לא היו סימנים מחשידים כלשהם עד אשר נגרמו בעיות בריאות קשות כולל סרטן. מסיבה זו חשוב כל כך לבצע בדיקות שגרה ולגלות אם נדבקת בוירוס HPV.

רוב האנשים שהם פעילים מינית נדבקים ממנו בנקודה מסוימת בחייהם, אך הם לא יודעים שהם הודבקו, והם יכולים להמשיך להעביר את המחלה לאחרים מבלי לדעת זאת.

לא כל הזנים של הווירוס הם אלימים. ולא כל הזנים האלימים מתפתחים לסרטן צוואר הרחם. אבל, אם בבדיקת פאפ התגלה סרטן, או נגעים טרום סרטניים בצוואר הרחם, סביר להניח, ב 97% מהמקרים, שימצאו כי נדבקת בווירוס אלים של הפפילומה. זוהי דרך לא מומלצת בעליל לגלות כי נדבקת בווירוס הפפילומה האנושי.

 

בדיקת לגילוי ווירוס הפפילומה עדיף לבצע לשם מניעה ולא בגלל ממצאים נראים לעיין.

 

שני זנים של ווירוס הפפילומה, 16 ו 18, אחראים על כ 70% ממקרי הסרטן החודרני של צוואר הרחם בעולם כולו. זנים אלו נחשבים לזנים אלימים.

אישה, שנמצא כי היא נדבקה באחד משני זנים אלו, מומלץ כי תפנה מידית לגינקולוג ותבצע בדיקת קולפוסקופיה. בבדיקה זו הגינקולוג משתמש בזכוכית מגדלת מיוחדת כדי לראות אם יש מבנים חשודים בצוואר הרחם, שעלולים להתפתח לסרטן ולא ניתן לראותם בעיין בלבד.

אישה שנמצאו אצלה אחד מ 12 הזנים האחרים של HPV בסיכון גבוה, מומלץ כי במהלך 12 חודשים תבצע מעקב ע”י בדיקות חוזרות של HPV ופאפ-סמיר.

 

גילוי מוקדם של ווירוס הפפילומה HPV

אבחון מוקדם של HPV  יאפשר לך לדעת מראש אם את בסיכון גבוה להתפתחות סרטן בצוואר הרחם. מעקב רפואי צמוד יותר יבטיח, שאם יופיעו נגעים טרום סרטניים, הם יתגלו  בשלב מוקדם מספיק כדי למנוע את התפתחותם לסרטן.

אם הנגע הטרום סרטני מתפתח לסרטן, הטיפול יכול להיות כירורגי, קרינתי כימותרפי, או שילוב ביניהם. סיכויי ההחלמה הם נגזרת השלב והטיפול.  סיכויי ההישרדות של אישה שהתגלה אצלה סרטן צוואר רחם חודרני עומדים על כמחצית מהמקרים. לעומת זאת גילוי בשלב שיש רק נגעים, מאפשר טיפול מציל חיים.

נשים חייבות להבין את הקשר בין HPV לסרטן צוואר הרחם, ומהם הצעדים שיש לנקוט כדי להימנע מהמחלה. קחי אחריות על בריאותך

בצעי בדיקת HPV – כי אפשר למנוע את סרטן צוואר הרחם!

צרי קשר: