בדיקת HPV - בדיקה ביתית לגילוי ווירוס הפפילומה - הגורם העיקרי לסרטן צוואר הרחם
2224
rtl,page-template-default,page,page-id-2224,qode-quick-links-1.0,woocommerce-no-js,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,columns-3,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-17.0,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.5.5,vc_responsive

בדיקת HPV – לאבחון זיהום בווירוס הפפילומה האנושי

בדיקת HPV לאבחון ווירוס הפפילומה האנושי בעלת רגישות גבוהה יותר מבדיקת פאפ (PAP smear) באבחון מוקדם של של סרטן צוואר הרחם!

היות והידבקות בווירוס הפפילומה האנושי (HPV) הוא הגורם העיקרי לסרטן צוואר הרחם, “נשים יכולות לבצע בדיקת HPV לאבחון ווירוס הפפילומה במקום בדיקת פאפ כל 3 שנים” – כך ממליץ פאנל מומחים בארה”ב בנוגע לשגרת הבדיקות לגילוי סרטן צוואר הרחם.

 

הצהרה זו שיצאה בספטמבר 2017 ע”י USPSTF (פאנל בכיר המספק הנחיות לגבי נושאים רפואיים בארה”ב) טוענת, שנשים מעל גיל 30 יכולות להסתפק בבדיקת HPV לווירוס הפפילומה האנושי אחת ל 5 שנים, במקום בדיקת פאפ המבוצעת אחת ל 3 שנים, כחלק שגרתי לגילוי מוקדם של סרטן צוואר הרחם. זאת בניגוד להנחיות קודמות שקראו לבצע את שתי הבדיקות ביחד. המלצות אלו תקפות לגילאים 30-65.

 

עבור נשים צעירות יותר, בגילאים 21-29, בדיקת פאפ אחת ל 3 שנים תהייה עדיין הבדיקה המומלצת לשם גילוי מוקדם של סרטן צוואר הרחם.

 

יעילות בדיקת HPV עומדת על 90-95% בעוד יעילות בדיקת “פאפ” עומדת על כ 60-70% בלבד. בדיקת ה HPV היא פריצת דרך במניעה של סרטן צוואר הרחם. מדובר על גילוי ההיתכנות לסרטן בשלב מוקדם – עוד לפני שמופיעים נגעים טרום סרטניים.

בדיקת פאפ יכולה לגלות נוכחות של תאים סרטניים (או טרום סרטניים) בצוואר הרחם, שנגרמו לרוב בגלל וירוס הפפילומה. לכן, אם נמצאו אצל אישה תאים טרום סרטניים – ב 97% מהמקרים יתגלה שהיא נדבקה בוירוס פפילומה בסכון גבוה.
בדיקת HPV תאפשר לך לתכנן מראש את שגרת הבדיקות הנחוצות למניעת סרטן.

 

ומה בישראל? 

בישראל ההנחיות שונות: מומלץ על ביצוע בדיקת פאפ אחת ל 3 שנים לנשים פעילות מינית החל מגיל 21.  אין שום המלצה גורפת לבדיקת HPV לגילוי ווירוס הפפילומה האנושי, למרות שקיימת הערכה כי יותר ממחצית האנשים הפעילים מינית נדבקו בווירוס בשלב כלשהו בחייהם.

את סרטן צוואר הרחם אפשר למנוע באמצעות HPV test.

הבדיקה תוכל לשלול או לאשר נוכחות של זנים אלימים של הווירוס, תסיר חשש או תקבע מה תהיה שגרת הבדיקות לגילוי מוקדם של סרטן צוואר הרחם ע”י הרופא המטפל.

הגני על עצמך והסירי חשש – בצעי בדיקת HPV

 

יתרונות HPV Test – הבדיקה הביתית של ווירוס הפפילומה האנושי לגילוי מוקדם של סרטן צוואר הרחם:

  • בדיקת ה HPV מדויקת יותר מבדיקת פאפ בגילוי מוקדם של סרטן.
  • נוחות – את בדיקת ה HPV ניתן לבצע בבית באופן עצמאי.
  • אחוז מסוים של נשים לא מבצעות בדיקת “פאפ” מסיבות שונות:  זמן, נגישות, אי נוחות. בדיקת ה PAP נתפסת כלא נעימה ולעתים אף כואבת ומביכה לנשים רבות. ולמרות שלא מצדיק שלא לבצע מעקב אחר תאים טרום סרטניים, הרי שעכשיו עם בדיקת ה HPV הבדיקה הופכת לנגישה וזמינה יותר למי שמסיבות אלו אינה מבצעת את בדיקת הפאפ.

אם את בת 30 ומעלה
בצעי את הבדיקה והפיגי את החששות

  • הבדיקה אינה כואבת ואינה מסוכנת
  • תוצאות תוך 5 ימים

לבדיקה ביתית לגילוי ווירוס הפפילומה האנושי HPV צרי עמנו קשר, וערכת בדיקה תישלח אלייך באופן מידי (בתשלום)

צרי קשר: